Registrovat

Pro své registrované VIP členy nabízíme ZDARMA podporu v podobě Live chatu s odborníkem na produkty Corel.

Windows XP Pro

Moderátor: Zdeněk Rampas

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1465
Registrován: pátek 19. duben 2013 17.55:28

Windows XP Pro

Příspěvekod Corel Support Client » čtvrtek 25. duben 2013 19.25:02

CorelPhoto-Paint 9 CZ
Při náročnějších operacích kdy si aplikace odkládá dočasné soubory na disk dojde k chybovému hlášení: „Vyskytl se problém při přístupu do paměti. Informace získáte v nápovědě o odborné pomoci.“ Děje se to pouze pokud jsem přihlášen s právy Power User a nižšími. Při přihlášení jako Administrator je vše OK. Všiml jsem si, že při právech Administrator si aplikace zapisuje do kořenového adresáře C:/ dočasné soubory. Zkusil jsem radu s editací corelapp.ini a bohužel nefunguje. Jelikož Corel 9 má dle specifikace fungovat pod Win NT, kde jsou rovněž stanovována práva uživatelů, chci se zeptat, jestli existuje způsob ve Win XP Pro jak možnost ukládání dočasných souborů řešit. Děkuji za případnou pomoc.

Moderátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1490
Registrován: pátek 8. březen 2013 18.33:08

RE: Windows XP Pro

Příspěvekod Zdeněk Rampas » čtvrtek 25. duben 2013 19.26:42

Photo-Paint 9 už nepředěláme, musí se přizpůsobit operační systém. Zkusil jste dát Power User právo zapisovat do Rootu? (Na rozdíl od Win NT a W2000 je možnost přidělovat práva v WXP skryta a je nejprve nutné zrušit volbu Zjednodušené sdílení.) Dále je třeba prohledat disk, zda neobsahuje více kopií corelapp.ini a přidat [Bitmap Tile Manager] UseRootForSwap=0 do všech.

Zpět na Corel PHOTO-PAINT