Registrovat

Pro své registrované VIP členy nabízíme ZDARMA podporu v podobě Live chatu s odborníkem na produkty Corel.

Corel X6 ve Windows 8

Moderátor: Zdeněk Rampas

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1465
Registrován: pátek 19. duben 2013 17.55:28

Corel X6 ve Windows 8

Příspěvekod Corel Support Client » čtvrtek 25. duben 2013 19.25:21

CorelPhoto-Paint X6
Minulý týden jsem si přeinstaloval PC. Místo Windows 7 jsem do něj nainstaloval Windows 8 x64 Pro. Od té doby mám problém otevřít některé soubory vytvořené na předchozí instalaci vytvořené ve stejné verzi Corelu. Při otevírání se mi zobrazí dialogové okno "Corel Draw přestal pracovat" a aplikace spadne. Soubory ze strarší verze jde otevřít bez problémů. Zkoušel jsem otevřít problematický soubor i na jiném PC s Windows 7, kde to šlo bez problémů. Zkusil jsem na tomto PC otevřený soubor uložit to verze 15. Pak to šlo otevřít i na PC s Win8, bohužel se některé odstavcové texty při ukládání do nižší verze převedly na křivky. Dále se v horní části obrazovky objevilo tlačítko pro aktualizaci textu pro nové funkce ve verzi x6. Po odkliknutí na toto tlačítko aplikace opět okamžitě spadla. Z tohoto tedy usuzuji, že celý problém je v nové funkci pro fonty Open Type, která je implementována do nové verze X6. Poradíte mi, prosím, jak tuto chybu odstranit? Případně kde vypnout tu aktualizaci textů?

Moderátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1490
Registrován: pátek 8. březen 2013 18.33:08

RE: Corel X6 ve Windows 8

Příspěvekod Zdeněk Rampas » čtvrtek 25. duben 2013 19.27:01

Jste asi na správné stopě, i CorelDRAW X3 a X4 měly problémy s fonty při přechodu na 64 bitovou platformu. Dá se očekávat, že nejbližší SP opravný balíček přizpůsobí CD GS X6 pro práci na Win 8. Zatím, pokud vím, Corel negarantuje práci na tomto systému. Vliv OTF funkcí omezíte při dodržování postupu: Pokud budete ukládat do formátu X5, zachovejte možnost úprav textu, pak by se neměl převézt do křivek. Při otvírání starších souborů se CD GS X6 ptá, zda Aktualizovat text? Vedle dotazu je křížek, kterým jej zrušíte a k aktualizaci nedojde. (Aktualizace je například vyhledání míst, kde lze využít v písmu obsažených slitků a jejich následná aplikace.)

Zpět na Corel PHOTO-PAINT