Registrovat

Pro své registrované VIP členy nabízíme ZDARMA podporu v podobě Live chatu s odborníkem na produkty Corel.

Pomalý Photopaint

Moderátor: Zdeněk Rampas

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1465
Registrován: pátek 19. duben 2013 17.55:28

Pomalý Photopaint

Příspěvekod Corel Support Client » čtvrtek 25. duben 2013 19.25:19

CorelPhoto-Paint X3 CZ/PL
Malý, leč docela podstatný problém mám, se kterým si nevím rady. Nejdříve ale parametry. Snímek jpg o rozměrech 2572x3888px s rozlišením 240x240dpi chci zpracovat způsobem, že vymažu některé jeho části a doplním ho falešným pozadím. Vše se děje v Corel-Photopaint X3 a na NB Asus M51Ta se 4GB Ram atd… Plán jednoduchý, ovšem realizovat ho je nad mé síly :-( Snímek otevřu v Photopaintu, vyberu nástroj Guma a začne problém. Kurzor se pohybuje trhaně, reakce počítače jsou pomalé. To vše ale pouze tehdy, když je nástroj vybrán v nástrojové liště, ale ještě se s ním nepracuje. Když s ním začnu pracovat, tedy gumovat, je to jakž-takž v pohodě. Změnil jsem tedy rozlišení na 80x80dpi a velikost na 50% původní velikosti. Stále stejně. Zkusil jsem to na jiném snímku, s menšími rozměry a jiným rozlišením. Vše funguje dobře a tak jak má, tedy rychle, svižně atd. Je tedy jasné, kde je problém, ale jak přinutit Photopaint k normálnímu fungování? Výkon pc je dostatečný, jako systém je použito Win7. Nejdříve jsem takto laboroval v Photopaint X3, následně v X4. Stále stejné…

Moderátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1490
Registrován: pátek 8. březen 2013 18.33:08

RE: Pomalý Photopaint

Příspěvekod Zdeněk Rampas » čtvrtek 25. duben 2013 19.26:59

CD X3 nebyl pro Windows 7 navržen ani testován, může se tedy chovat všelijak. Jakou máte revizi CD X3?, tedy aplikoval jste na něj service packy? Je třeba mít 739 (tedy sp2). Můžete mi poslat ten obrázek, abych vyzkoušel, jak se to zachová na WXP?

Zpět na Corel PHOTO-PAINT